Сектор освіти Олександрівської районної державної адміністрації

44 ВЧИТЕЛЯ ДОНЕЧЧИНИ УСПІШНО ПРОЙШЛИ СЕРТИФІКАЦІЮ

Запорукою реалізації успішної реформи «Нової української школи» є професійно підготовлені вчителі за новими стандартами. На законодавчому рівні запроваджено сертифікацію вчителів, метою якої стало вивчення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентністного навчання і новими освітніми технологіями, які сприяють їх поширенню.

Державною службою якості освіти та її територіальними органами у 2020 році організовано вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Для цього відібрано та підготовлено 1132 незалежних експерти, більшість з яких брали участь у сертифікації 2019 року у якості експерта чи учасника.

До третього етапу сертифікації було допущено 49 педагогічних працівника Донецької області та 44 вчителя успішно пройшли сертифікацію. 34 експерти виявили бажання долучитись до вивчення досвіду своїх колег з різних регіонів України.

Рішенням комісії Державної служби якості освіти України від 02 грудня 2020 року визначено, що за результатами вивчення практичного досвіду роботи вчителів пороговий бал становить 72 бали. Таким чином, із 1591 зареєстрованого учасника сертифікації подолали пороговий бал близько 57%.

Відтак, завершився другий рік пілотування сертифікації вчителів. Цьогоріч були внесені деякі зміни до організації цієї процедури. Зокрема, змінено послідовність проведення етапів:

  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

Крім того, через загрозу поширення коронавірусної інфекції COVID-19 розроблено альтернативні моделі проведення третього етапу без відвідування уроків.

Так, сертифікат у вигляді графічного зображення буде розміщено в кабінетах учасників не пізніше 16 грудня поточного року.

Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової/позачергової атестації педагогічним працівником і є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Також вчителі, які успішно пройшли сертифікацію,  отримають 20% надбавку до заробітної плати з січня 2021 року.

Щиро вітаємо учителів із успішним проходженням «Cертифікації 2020»!

Зичимо міцного здоров’я, творчого пошуку, вдалих знахідок та успішних звершень!

 

 

За матеріалами

управління Державної служби якості освіти у Донецькій області« повернутися до списку новин